Przejdź do treści

2018.02.18

Ogłoszenia > 2018

  
  
  
Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2018 r.

  1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Jeśli ktoś chciałby jeszcze skorzystać z pokutnego znaku posypania popiołem, Może to uczynić po Mszy Św.
  2. Serdecznie zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa: Drogę Krzyżową w każdy czwartek po Mszy św. o 15:30 oraz Gorzkie Żale – w każdą niedzielę po Mszy Św. o 12:30. Uczestnicząc w Gorzkich Żalach czy Drodze Krzyżowej można dostąpić odpustu zupełnego.
  3. We środę zapraszamy na Nowennę nieustanną o godz. 17:00.
  4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień i będą one trwały przez trzy kolejne niedziele. Poprowadzi je O. Marek Kordecki.
  5. Ojciec św. Franciszek prosi cały Kościół, aby 23 lutego tj. w najbliższy piątek podjąć post i modlitwę w intencji o pokój na świecie, szczególnie za kraje, gdzie aktualnie toczą się konflikty zbrojne, tj. Sudan i Kongo. Dlatego zachęcamy, aby odpowiedzieć wielkodusznie na ten apel Ojca świętego. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że w naszym kościele w każdy piątek po Mszy Św. wieczornej odbywa się adoracja Najśw. Sakramentu.  
  6. Polecamy nowy numer „Niedzieli”. Temat numeru: „Dziecko na celowniku” – rozmowa z mecenasem Stefanem Hamburą o niemieckich procedurach odbierania dzieci z polskich rodzin. „Świadectwo z Cochabamby”: Jak żyła i pracowała Helenka Kmieć – opowiada siostra zakonna z boliwijskiej misji. Poznajemy prawdziwe okoliczności tragicznej śmierci młodej wolontariuszki z Polski. „NIEDZIELA MŁODYCH” PROPONUJE: „Po co post?” – próba odpowiedzi na pytania: Po co odmawiać sobie czegokolwiek, kiedy mamy dostęp do wszystkiego? Jak zrozumieć istotę postu? „Przeżyć depresję” – dotyka coraz częściej. Zabiera energię, radość, utrudnia życie. Co robić, gdy zauważymy jej symptomy u naszych bliskich? Odpowiada psycholog. Polecamy także inne bardzo ciekawe artykuły.
  7. Z inicjatywy Koła Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam w dniu dzisiejszym po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiary na wsparcie pięknego dzieła budowy świątyni Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu. Obejrzyjmy krótka prezentację na ten temat.

Wróć do spisu treści