Przejdź do treści

2018.07.22

Ogłoszenia > 2018
  
   
    
  
  
Ogłoszenia na XVI niedzielę zwykłą – 22.07.2018 r.
  1. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, którzy przy okazji pobytu w Rzymie nawiedzili nasz kościół. Życzymy nieustannej opieki Matki Bożej, którą czcimy w naszej świątyni od 152 lat.
  2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, we wtorek - św. Kingi, dziewicy, w środę – św. Jakuba Ap., w czwartek - św. Joachima i Anny, rodziców NMP oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców. Imieniny Anny i Krzysztofa są bardzo popularne. W naszej wspólnocie mamy kilkoro solenizantów. Chcielibyśmy szczególnie wspomnieć panią Annę Kamelę od salki św. Klemensa oraz panią Annę Pych – naszą organistkę. Już dzisiaj składamy im serdeczne życzenia imieninowe i dziękujemy za ich cenną posługę dla nas. W czwartek pamiętajmy też w modlitwie o naszych dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.
  3. Zapraszamy serdecznie na Nowennę Nieustanną w środę o 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o godz. 15:30.
  4. Nowy numer „Niedzieli”, zatytułowany „Na drogach Europy”, poświęca swoje szpalty św. Brygidzie, patronce Europy. „Niedziela” przedstawia ponadto siostry trapistki z włoskiego Vitorchiano, które mają bardzo dużo powołań. Większość z nich ma ukończone studia – m.in. medycynę, architekturę, fizykę. Lunik IX, czyli największe romskie getto w Europie, wygląda jak strefa działań wojennych. Bezrobocie wynosi tutaj niemal 100 proc., a brak pracy i perspektyw, to najlepsza recepta na wzrost przestępczości – reportaż z Lunika w Koszycach. Jest także wiele innych ciekawych artykułów.

= O G Ł O S Z E N I A      D U S Z P A S T E R S K I E =
kościół    św. Stanisława    B.M.
via delle Botteghe Oscure 15,  00186 Roma

Przez cały lipiec, sierpień, aż do połowy września, obowiązuje w naszym kościele wakacyjny porządek Mszy św.: 8.30,  10.00,  11.00  oraz 18.00.
Kancelaria Parafialna oraz Biuro Informacji Pielgrzymów, czynne będą w okresie wakacyjnym (przez lipiec – sierpień – aż do połowy września):  we wtorki i czwartki, od godz. 9.00 do 12.30 oraz od 16.00 do 17.30, a w poniedziałki, środy oraz piątki – w razie potrzeby – bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
Przypominamy, że trwa nabór do naszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje można uzyskać u pani dyrektor Joanny Chojnackiej (340 149 50 96). Gorąco polecamy!!!Wróć do spisu treści