Przejdź do treści

2020.05.24

Ogłoszenia > 2020
  

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego – 24.05.2020

  1. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., będziemy obchodzili rocznice święceń kapłańskich naszych ojców. Tutaj bardzo ważna uwaga!!! Msza Św. w j. polskim rozpocznie się o 15 min wcześniej, czyli o 9:15. Prosimy o przekazanie wszystkim tej informacji.
  2. W naszym kościele może się pomieścić jednorazowo 76 osób. Nie prowadzimy wcześniejszych zgłoszeń. Jeśli byłoby więcej osób, pozostaną na zewnątrz i zostanie włączony głośnik.
  3. W środę Nowenna i Msza Św. o godz. 17:00 a w czwartek Msza Św. i nabożeństwo majowe o 15:30.
  4. Ofiary mszalne składamy do skarbony na końcu kościoła.
  5. Spowiedź odbywa się przed Mszą św. i w trakcie jej trwania obok kościoła lub w zakrystii.
  6. Mamy już nowy numer „Niedzieli”, z okazji Dnia Matki. Są też inne wcześniejsze numery. Będą one do kupienia w zakrystii – cena 2 euro (wrzucamy do puszki). Jest także bezpłatny numer czasopisma misyjnego.
  7. Prosimy o sprawne opuszczanie kościoła po Mszy Św. z zachowanie zasad dystansu pomiędzy osobami i nie gromadzenie się. Wychodzimy prawą stroną, patrząc z wnętrza kościoła.


= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM

■  Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę – uroczystością Zesłania Ducha Świętego – zakończymy liturgiczny okres wielkanocny. Tego też dnia kończy się czas wypełnienia obowiązku Komunii św. wielkanocnej.
Dzisiaj zapraszamy na godz. 21.00 na paschalne nabożeństwo Drogi Światła (wcześniej należy się zapisać na listę uczestników).
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji „na żywo” z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
-Wniebowstąpienie Pańskie:         * Msze św. o godz. 10.00 i 18.00 (na zakończenie – nabożeństwo majowe)
-od  poniedziałku do soboty:         * Msza św. o godz. 18.30 (na zakończenie – nabożeństwo majowe)
W przyszłą niedzielę transmisja Mszy św. online TYLKO o godz. 18.00 !!!
Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii „na żywo” w naszym kościele oraz do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie na zakończenie wieczornej Mszy św.
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
W najbliższą sobotę (30.05.), w Wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwo Drogi Światła (początek o godz. 21.00).
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów będą czynne (z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności) we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można się nadal kontaktować telefonicznie lub drogą mailową.
Zgodnie ze wspólnymi ustaleniami administracji państwowej oraz przedstawicieli Episkopatu Włoch, począwszy od 18 maja, JEST  MOŻLIWY UDZIAŁ WIERNYCH w Mszach i nabożeństwach sprawowanych we włoskich kościołach – także i w naszym kościele!
Z A S A D Y:
-we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby !
-uczestnicy zajmują wyznaczone, wyraźnie oznakowane miejsca
W Mszach niedzielnych – czyli w sobotę wieczorem o godz. 18.30, oraz w samą niedzielę o godz. 7.15, 8.30., 10.00., 11.00., 12.00 oraz 18.00 – uczestniczyć mogą te osoby, które zgłosiły się osobiście (odpowiednio wcześniej) i zostały wpisane na listę
-zapisy na listę, na konkretny termin, będą odbywały się wyłącznie drogą telefoniczną – numer telefonu: 380 647 71 27. Pod ten numer można dzwonić codziennie między godz. 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00. W danym tygodniu przyjmujemy zapisy jedynie na najbliższą niedzielę
-przy wejściu do kościoła, osoba specjalnie wyznaczona, będzie wpuszczała uczestników według sporządzonej listy
-punktualnie o godzinie rozpoczęcia Mszy św. drzwi zostaną zamknięte i nie będzie już możliwości dołączenia do uczestników (prosimy przyjść przynajmniej 5 minut wcześniej)
-przy wejściu należy zdezynfekować ręce (najlepiej mieć ze sobą żel dezynfekujący) i zachowywać odstęp przynajmniej 1,5 metra
-każdy uczestnik musi mieć założoną maskę zasłaniającą usta i nos
-znak pokoju przekazujemy jedynie przez skinienie głową
-usilnie zaleca się przyjmowanie Komunii św. na rękę
nie tworzymy zwartych grup przed kościołem, zarówno przed jak i po Mszy
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła do ustawionego tam koszyka
-prosimy o pozostanie w domu te osoby, które w ostatnim czasie miały kontakt z zakażonymi lub które mają symptomy zachorowania, jak i te, których temperatura ciała przekracza 37,5 stopnia Celsjusza
-gdy chodzi o możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania to na razie miejscem jego sprawowania będzie Aula św. Jana Pawła II. Zarówno spowiednik jak i penitent używają masek i zachowują odpowiedni odstęp. Osoby oczekujące muszą zachować bezpieczną odległość od siebie. W dni powszednie będzie taka możliwość od godz. 17.30 do godz. 18.20. Zachęcamy, aby właśnie w dni powszednie korzystać z tego sakramentu. W niedzielę również istnieje taka możliwość, ale jedynie przed Mszą św., na którą było się zapisanym (nie ma takiej możliwości w trakcie tejże Mszy). Dojście do Auli przez drzwi z lewej strony bramy głównej kościoła (bezpośrednio z ulicy Botteghe Oscure). Przypominamy, że na spowiedź można umówić się także w innym, dogodnym terminie (telefonicznie lub mailowo).
-prosimy o bezwzględne dostosowanie się do obowiązujących zasad
W zakrystii można nabyć najnowszy numer dwumiesięcznikaWróć do spisu treści