Przejdź do treści

2018.03.25

Ogłoszenia > 2018

 
  
Ogłoszenia na Niedzielę Palmową – 25.03.2018

 1. Wraz z dzisiejszą Niedzielą Palmową wchodzimy w obchody Wielkiego Tygodnia, męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. W Wielki Czwartek Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, po polsku, w naszym kościele o godz. 15:30. Podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej możemy złożyć jałmużnę wielkopostną, czyli owoc naszych wyrzeczeń podjętych w Wielkim Poście, jako dar dla ubogich. O 18:30 – Msza św. w języku włoskim z elementami w różnych językach. Adoracja do godz. 22:00. Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o godz. 16:30. Wigilia Paschalna w Wielką Sobotę o godz. 20:00.  W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny – Msze Św. jak zwykle o godz. 9:30 i 12:30. Zapraszamy też we środę na Nowennę o godz. 17:00.
 2. Bardzo proszę kilka osób o udział w tradycyjnym obrzędzie umycia nóg w Wielki Czwartek podczas Mszy Św. o 15:30.
 3. Tradycyjne poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9:00 do 19:00 - co pół godziny.
 4. Od czwartku po świętach, a więc od 5 kwietnia wznowione zostają porady prawne i psychologiczne. Grafik porad jest wywieszony w przedsionku.
 5. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 6. Dzisiaj Gorzkie Żale po raz ostatni zaśpiewamy po Mszy Św. o godz. 12:30. Zapraszamy.
 7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zatem po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 8. W zakrystii można nabyć małe baranki paschalne z cukru na stół wielkanocny lub do święconki. W sklepie kosztowały one około 1 euro.
 9. Dzisiaj o godz. 15:00, zaraz po Koronce w Sali św. Klemensa zostanie wyświetlony film pt. Zerwany kłos – o bł. Karolinie Kózkównie. W tym czasie sala zarezerwowana jest dla osób oglądających film. Osoby, które nie zamierzają oglądać filmu, tylko rozmawiać, prosimy, by w tym czasie poszły na spacer.
 10. Planujemy w najbliższym czasie zorganizować kilka wspólnych wyjazdów, o szczegółach poinformujemy, ale planowane są one na 25.04, 29.04 oraz 1.05.


 1. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł: Przez Krzyż do Zmartwychwstania. Przeczytamy w nim: Artykuł rzymskiego korespondenta „Niedzieli” Włodzimierza Rędziocha pt. Śladami męki Jezusa na rzymskim moście. Okazuje się, że w Rzymie na Moście św. Anioła stoją słynne anioły Berniniego, które trzymają symbole narzędzi Męki Pańskiej. W zamyśle twórcy jest to wielkopostna Droga Krzyżowa, która ma prowadzić do sakramentu spowiedzi w Bazylice Watykańskiej i do Eucharystii. Polska potrzebuje modlitwy – wywiad z ks. prał. Zbigniewem Krasem, kapelanem prezydenta Andrzeja Dudy. Polski chemik i ekrany LCD, czyli wielcy Polacy, którzy zmieniają świat. Walczył pod Monte Cassino, a po wojnie osiedlił się w Stanach Zjednoczonych. Lucian Barton, bo tak nazywał się po przyjęciu amerykańskiego obywatelstwa, przez swoje badania przyczynił się do tego, że mamy dziś telewizory i monitory LCD. Był wielkim patriotą i zawsze tęsknił za ojczyzną.Wróć do spisu treści