Przejdź do treści

2021.04.11

Ogłoszenia > 2021


II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego


  1. Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia” (Dz. 299) – mówił Pan Jezus do Siostry Faustyny w jednym z objawień. "Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich). Po Mszy św. odmówimy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Marcina I papieża i męczennika. Zapraszamy na nowennę i Mszę św. w środę o godz. 17:00. Zachęcamy do składnia próśb i podziękowań. W czwartek Msza św. o godz. 15:30.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych dziś po mszy św. o godz. 12:30.
  4. Trwamy w roku św. Józefa i z tej okazji nasi bracia klerycy z naszego tuchowskiego seminarium wydali książkę "Rozmyślania o św. Józefie" autorstwa św. Alfonsa Marii de Liguorii. Można ją nabyć w zakrystii. Koszt 5 euro.
  5. Porady psychologiczne w najbliższy czwartek (15.04) o godz. 17:00 (wejście od via Merulna 31), natomiast porady dot. pracy i pobytu we Włoszech będą miały miejsce 22 kwietnia o godz. 17:00.  
Wróć do spisu treści