Przejdź do treści

2019.07.21

Ogłoszenia > 2019

  
Ogłoszenia na XVI niedzielę zwykłą – Uroczystość Najświętszego Odkupiciela – 21.07.2019 r.

  1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę lipca, w kościołach i wspólnotach redemptorystów obchodzona jest patronalna Uroczystość Najświętszego Odkupiciela. Dla redemptorystów to okazja do wyrażenia wdzięczności za dar powołania do bycia współpracownikami i sługami Jezusa Chrystusa w wielkim dziele Odkupienia.
  2. Pozdrawiamy wszystkich pielgrzymów i gości, którzy przy okazji pobytu w Rzymie nawiedzili nasz kościół. Życzymy nieustannej opieki Matki Bożej, którą czcimy w naszej świątyni od 153 lat.
  3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – św. Marii Magdaleny, we wtorek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę - św. Kingi, dziewicy, w czwartek – św. Jakuba Ap., w piątek - św. Joachima i Anny, rodziców NMP oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców. Imieniny Anny i Krzysztofa są bardzo popularne. W naszej wspólnocie mamy kilkoro solenizantów. Chcielibyśmy szczególnie wspomnieć panią Annę Kamelę od wielu lat opiekującą się salką św. Klemensa oraz panią Annę Pych – naszą organistkę. Już dzisiaj składamy im serdeczne życzenia imieninowe i dziękujemy za ich cenną posługę dla nas.
  4. Serdecznie zapraszamy na Nowennę do MBNP i Mszę św. po polsku w środę o godz. 17:00 oraz w czwartek o 15:30.
  5. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Kościół wobec wyzwań”. Przeczytamy w nim m. in. wywiad z ks. Abp Stanisławem Gądeckim na temat aktualnych ataków na Kościół, wspomnienie o Czesławie Niemenie z okazji jego 80 urodzin, artykuł o Taorminie na Sycylii i wiele innych ciekawych artykułów. Polecamy! Polecamy także dostępne w naszym kościele znakomite pismo ewangelizacyjne „Miłujcie się”.
Wróć do spisu treści