Przejdź do treści

2020.03.29

Ogłoszenia > 2020

  
  
  
Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020 r.

  1. Przesyłamy braterskie pozdrowienie wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła Św. Alfonsa i w tym trudnym czasie pandemii zapewniamy o naszych modlitwach w Waszej intencji i we wszystkich intencjach, które są drogie Waszym sercom.
  2. Dla wszystkich uczęszczających do naszej świątyni został utworzony specjalny profil na Whatsapp o nazwie Nieustająca Pomoc. Tutaj przekazujemy ważne informacje, pozostajemy w kontakcie i wspieramy się dobrym słowem. Osoby, które chciałyby dołączyć do grupy, prosimy o kontakt pod nr. Tel. 3203935459. Prosimy również o informacje, gdyby ktoś zachorował i potrzebował pomocy.
  3. Pani Konsul RP przesłała na moje ręce także zapewnienia o łączności i dyspozycyjności w pilnych sprawach, w których można się kontaktować telefonicznie lub przez e-mail.
  4. Nasz kościół otwarty jest codziennie od 10-12. Przeprowadzamy transmisje z głównych celebracji na stronie Facebook Shrine of Mother of Perpetual Help. Także dzisiaj transmisja Mszy Św. o godz. 11:00. Codziennie transmitowane są Msze Św. o godz. 18:30, Droga Krzyżowa w piątki o 18:00 oraz Nowenna w sobotę o 18:00.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej przez Internet. Tutaj wykaz wielu transmisji: https://ekai.pl/niedzielne-msze-swiete-transmitowane-w-internecie/
  6. Kardynał Wikariusz Rzymu Angelo de Donatis, dekretem z dnia 13 marca 2020, zezwala na otwarcie kościołów parafialnych i rektoratów Misji cum cura animarum dla prywatnej modlitwy wiernych. Równocześnie dekret zwalnia wiernych od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. do dnia 3 kwietnia i zachęca, aby pozostali w domu.
  7. Informujemy, że istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. (poza Mszą św.) w bazylice Santa Maria Maggiore (między godz. 10 a 12 oraz między godz. 16 a 18). Zarówno w godzinach przed- jak i popołudniowych można tam również skorzystać ze spowiedzi św. Także w naszym kościele codziennie od 10 do 12.
  8. Zamówione intencje mszalne odprawiane są w wyznaczonych terminach. Jeśli byłaby pilna intencja, można ją zamówić także przez telefon.


  
= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM, Via delle Botteghe Oscure 15
W przyszłą niedzielę (05.04.) przypada Niedziela Palmowa i rozpocznie się Wielki Tydzień. Zachęcamy do intensywnego, duchowego przygotowania się do zbliżających się świąt Wielkanocnych.
■  Kardynał Wikariusz Rzymu – Angelo de Donatis, dekretem z dnia 13 marca 2020, zezwala na otwarcie kościołów parafialnych i rektoratów Misji cum cura animarum dla prywatnej modlitwy wiernych. Równocześnie dekret zwalnia wiernych od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy do dnia 3 kwietnia i zachęca, aby pozostali w domu. W Dzień Pański, zachęcamy do wysłuchania Mszy św. przez środki masowego przekazu, do poświęcenia czasu na czytanie Pisma św. oraz do indywidualnej oraz wspólnotowej modlitwy rodzinnej różańcem, Koronką do Bożego Miłosierdzia, lub innymi formami modlitwy.
Zachęcamy do oglądania (poprzez Facebook) transmisji na żywo z naszego kościoła (należy wpisać: Kościół św. Stanisława Rzym):
w niedzielę, Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 oraz nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 17.30
w piątki, nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 19.15
w dni powszednie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy różańcowej o godz. 18.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów pozostają nieczynne. W sprawach pilnych można się skontaktować telefonicznie lub drogą mailową. Duszpasterze są do dyspozycji wiernych!
Informujemy, że istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. (poza Mszą św.) w bazylice Santa Maria Maggiore (między godz. 10 a 12 oraz między godz. 16 a 18). Zarówno w godzinach przed- jak i popołudniowych można tam również skorzystać ze spowiedzi św.
Intencje mszalne, które zostały przyjęte, zostaną odprawione w tych terminach jakie zostały zapisane. Prosimy o duchowe łączenie się z Ofiarą Mszy świętej.

Wróć do spisu treści