Przejdź do treści

2017.10.22

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na XXIX Niedzielę zwykłą – 22.10.2019 r.


1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako niedziela misyjna. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zarówno zakonnych, jak i świeckich, a także za tych, którzy przygotowują się do pracy misyjnej. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Misje.

2. Zapraszamy na Nowennę do MBNP we środę o 17:00 oraz na Mszę św. i Różaniec, we czwartek o 15:30. Także w czwartek, od godz. 17:00 – porady psychologiczne.

3. Z tyłu kościoła wyłożone są karty wypominkowe. Dołączony jest do nich w tym roku obrazek MB Gietrzwałdzkiej. Jest on podarunkiem ode mnie z okazji 140 rocznicy objawień, która przypada w tym roku. Można go zatrzymać. Bardzo proszę, by na odwrocie karty zaznaczyć po której Mszy Św. niedzielnej wypominki mają być odczytane. Proszę też, w wypadku, gdy dla kogoś jest za mało miejsca, włożyć do koperty dodatkową kartkę (są do zabrania luzem obok kopert), bo zdarza się, że ktoś zabiera kilka kopert, a potem brakuje dla innych. Będziemy modlić się za zmarłych w każdą niedzielę listopada, po Mszach św.

4. Dzisiaj po Mszy św. o 12:30 nabożeństwo różańcowe.

5. Jest nadal do nabycia w zakrystii książeczka pt. Życie oplecione różańcem. 80 Rozważania różańcowych, które pragnę Wam zaproponować. Mogą one posłużyć pomocą w osobistej modlitwie, mogą być także miłym prezentem lub pamiątka. Jeśli ktoś będzie sobie tego życzył, chętnie książeczkę podpiszę.

6. W nowym numerze „Niedzieli”, który poświęcony jest kongresowi „Europa Christi”, przeczytamy m. in. o wspomnianej inicjatywie, która jest „debatą nad chorą Europą”, kilka artykułów o tematyce misyjnej, ciekawa rozmowę z poseł Joanną Lichocką, o Słudze Bożym o. Serafinie Kaszubie, kapucynie, wędrownym apostole Wołynia i Kazachstanu,  o tym, dlaczego modlimy się za zmarłych, a także bardzo ciekawe odpowiedzi Agnieszki Porzezińskiej na różne zarzuty wobec Kościoła, w artykule „Siła argumentu”. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów z różnych dziedzin.

Wróć do spisu treści