Przejdź do treści

2020.0.8.09

Ogłoszenia > 2020

  
Ogłoszenia na XIX niedzielę zwykłą – 09 sierpnia 2020 r.

1.    Serdecznie witamy powracających z wakacji, a wszystkim wyjeżdżającym życzymy dobrego wypoczynku. Pozdrawiamy wszystkich gości, którzy odwiedzili dzisiaj naszą świątynię i życzymy stałej opieki MB Nieustającej Pomocy.  Przypominamy o obowiązujących wymogach sanitarnych. Spowiedź zawsze kilka minut przed Mszą św. lub po Mszy Św.
2.    W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Wawrzyńca, we wtorek wspomnienie Św. Klary,  w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego,a w sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP.
3.    Zapraszamy w środę na Nowennę do MBNP o godz. 17:00.
4.    W sobotę, z racji Uroczystości Wniebowzięcia MB, Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedzielę, czyli po polsku o 9:15 oraz 12:30.
5.    Jak informowaliśmy, w sierpniu nie ma Mszy św. czwartkowej.
6.    Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Świat zniewala – Chrystus wyzwala”. Czasopisma są dostępne w zakrystii w cenie 2 euro.
= O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E
kościoła św. Stanisława BM =
Decyzją Prezesa Rady Ministrów Republiki Włoskiej Giuseppe Conte stan wyjątkowy ze względu na zagrożenie COVID-19 został przedłużony do 15 października 2020 r. Tym samym ograniczenia sanitarne – w tym i te dotyczące kościołów – obowiązują do tego samego terminu.
W najbliższą sobotę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. odprawiane będą o godz. 8.30, 10.00 i 18.30. Udział we Mszach w tym dniu trzeba wcześniej zgłosić telefonicznie, jak to jest w przypadku niedzieli (!). Podczas wszystkich Mszy św., po Komunii świętej nastąpi obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół. Na sens teologiczny tego obrzędu wskazuje soborowa Konstytucja o Liturgii w punkcie 103: W Niepokalanej i Wniebowziętej Matce naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Kościół podziwia i wysławia wspaniały owoc Odkupienia i jakby w przeczystym obrazie z radością ogląda to, czym cały pragnie i spodziewa się być. Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynosimy w ten dzień do kościoła, oznaczają duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, jakimi Bóg od wieków obdarzył Matkę swojego Syna i naszą. Za przyczyną Królowej nieba i ziemi prosimy Boga, aby zioła, kwiaty i owoce, przez Niego błogosławione, służyły dobru ludzi i zwierząt.
Również w sobotę 15 sierpnia przypada setna rocznica zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.30. Po Mszy świętej, w auli św. Jana Pawła II, odbędzie sie krótka konferencja nt. tego wydarzenia, którą poprowadzi Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Jego Ekscelencja Pan Janusz Kotański.
Obecnie, w okresie wakacyjnym, Msze św. w niedziele są odprawiane o godz. 7.15, 8.30, 10.00, 11.00 i o 18.00.
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących obecnie w naszym kościele podczas trwającego stanu wyjątkowego we Włoszech:
we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby;
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 7127); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00;
Komunię św. przyjmujemy na rękę;
unikamy tworzenia zwartych grup;
używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans;
ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi (w Auli Jana Pawła II): w tygodniu od godz. 17.30 – 18.20. W niedziele, 40 min przed Mszą św.
Przypominamy o apelu Apostolstwa Trzeźwości, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych.
Można zgłaszać dzieci, które od nowego roku szkolnego podjęłyby naukę w naszej Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy! Kontakt: p. dyr. Joanna Chojnacka (telefon: 340 149 5096).
■  Poradnictwo rodzinne (kontakt: 328 466 47 75)

Wróć do spisu treści