Przejdź do treści

2018.11.18

Ogłoszenia > 2018
    
  
Ogłoszenia na 33 niedzielę zwykłą – 18.11.2018

  1. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, które są odczytywane w niedzielę po Mszy św. o 9:30 i 12:30. Jeszcze dzisiaj i w tygodniu można wypełniać karty wypominkowe, jeśli ktoś jeszcze nie zdążył. Za zmarłych polecanych w wypominkach ofiarujemy zawsze niedzielę mszę św. o 12:30. Z ofiar wypominkowych zostały już zamówione dwa nowe ornaty dla naszego Sanktuarium, jako dar wspólnoty  polskiej.
  2. Zapraszamy na Nowennę nieustanną w środę o 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o 15:30. Od godz. 17:00 – porady psychologiczne.
  3. W niedzielę, 16 grudnia, odbędzie się tradycyjny koncert kolęd wspólnot etnicznych, które gromadzą się w naszym kościele. Jest ich obecnie pięć. Każda z nich przygotowuje 2 kolędy. Dzisiaj o godz. 11:00 odbędzie się próba śpiewu. Osoby, które potrafią śpiewać, zapraszamy do wspólnego śpiewu. Tym razem zaprezentujemy dwie kolędy góralskie.
  4. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, w środę wspomnienie ofiarowania NMP, w czwartek wspomnienie św. Cecylii.
  5. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Pod biało-czerwonym sztandarem”. Przeczytamy w nim relację z uroczystości 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Pieta w nowym blasku - Słynna Pieta z Bazyliki św. Piotra w Rzymie ma nowe oświetlenie. Kard. Angelo Comastri podkreślił: „nowe oświetlenie pozwala nam podziwiać i lepiej rozumieć uniwersalną wartość dzieła Michała Anioła”. Po pierwsze: Nie szkodzić – Nowoczesna medycyna nie może stracić swoich korzeni. Ona nadal opiera się na chrześcijańskim, bardzo duchowym myśleniu o człowieku – podkreśla w wywiadzie prof. dr hab. n. med. Leszek Sagan. By dziadek był sprytniejszy od oszusta - Wzrasta liczba przestępstw wobec ludzi starszych, a osławiona metoda „na wnuczka” ma wiele nowych wariantów. Bardzo potrzebny okazał się rządowy program „Bezpieczny i aktywny senior”. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów.
 
Wróć do spisu treści