Przejdź do treści

2018.05.20

Ogłoszenia > 2018
  

  
Ogłoszenia na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 20.05.2018 r.

  1. Pozdrawiamy wszystkich gości, którzy przy okazji pobytu w Rzymie przybyli dzisiaj na Mszę św. do naszego kościoła. Życzymy dobrych przeżyć z pobytu w Wiecznym Mieście.
  2. W tym tygodniu przypadają: W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. We wtorek wspomnienie św. Rity Cascii zakonnicy - patronki spraw trudnych. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
  3. Zapraszamy jak zwykle na Nowennę Nieustanną we środę o 17:00 oraz na Mszę św. i nabożeństwo majowe – w czwartek o 15:30. Także w czwartek godz. 17:00 bezpłatne porady prawne dotyczące pobytu i pracy we Włoszech. Odbywają się one w rozmównicy klasztoru O. Redemptorystów. Wejście albo przez zakrystię, albo od strony Via Merulana 31.
  4. Nabożeństwa majowe odbywają się w naszym kościele zawsze w niedzielę po Mszy św. o 12:30 i w czwartek po Mszy o 15:30. We środę odmawiamy w czasie Nowenny Litanię Loretańską, a codziennie o 18:00 odmawiany jest Różaniec w j. włoskim.
  5. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Loreto, w sobotę 2 czerwca. Cena wyjazdu wynosi 20 euro, z racji odległości i potrzeby opłacenia 2 kierowców. Wyjazd o godz. 7:00, a powrót ok. 20:00. Zapisy przyjmuje pani Ania w salce św. Klemensa.
  6. W sobotę 26 maja, zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Rodaków z Rzymu i okolic, na dziękczynną pielgrzymkę do maryjnego sanktuarium Divino Amore, z racji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęcie o godz. 15.00.
  7. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest „Miłość przez duże M” – na straży życia. Przeczytamy w nim m. in. o obchodach 50-lecia drogi neokatechumenalnej, rozmowę z prof. Sławomirem Czarneckim – kompozytorem, wykładowcą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, artykuł o nowym sanktuarium w Górze Kalwarii, a także wiele innych ciekawych artykułów na bieżące tematy.

Wróć do spisu treści