Przejdź do treści

2020.0.8.02

Ogłoszenia > 2020
  
  

  
Ogłoszenia na XVIII niedzielę zwykłą – 02.08.2019
Kościół Św. Alfonsa – duszpasterstwo polskie
 
  1. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich gości i pielgrzymów, którzy dzisiaj odwiedzili naszą świątynię. Przypominamy, że Msze św. po polsku sprawowane są tutaj w każdą niedzielę o godz. 9:15 i 12:30.
  2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu, w sierpniu nie będzie Mszy Św. w czwartek o godz. 15:30.
  4. Zapraszamy serdecznie na Nowennę ku czci MBNP w środę o godz. 17:00.
  5. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii: we wtorek wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, w środę Święto Matki Bożej Śnieżnej i Rocznicę poświęcenia pobliskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, w czwartek Święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę wspomnienie Św. Dominika.
  6. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Anioł jakiego (nie) znamy”. Kim są aniołowie? Jak działają? Po co oni są nam potrzebni? Ponadto wiele ciekawych artykułów na różne tematy. Niedziela jest do nabycia w zakrystii w cenie 2 euro.

= O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E =
Par. Św. Stanisława BM, Via Botteghe Oscure

Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii w naszym kościele lub – tymczasowo – w innych dostępnych świątyniach, a także do korzystania z sakramentu spowiedzi św.
Obecnie, w okresie wakacyjnym – w niedziele – Msze św. są odprawiane o godz. 7.15, 08.30, 10.00, 11.00 i o 18.00.
Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką, bezbożną ideologią. Przypominamy o apelu Apostolstwa Trzeźwości, aby w miesiącu sierpniu podjąć dobrowolną abstynencję od napojów alkoholowych.
W dniu dzisiejszym (02.08.) można uzyskać dar odpustu zupełnego, poprzez pobożne nawiedzenie jakiegoś kościoła parafialnego i odmówienie w nim modlitwy Ojcze nasz oraz Wierzę w Boga (przy zachowaniu zwykłych warunków odpustu: spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Jest to odpust Porcjunkuli – związany z osobą św. Franciszka z Asyżu.
Dzisiejsza Msza św. o godz. 11.00, zostanie odprawiona w intencji członków Żywego Różańca. Bezpośrednio po liturgii – zmiana tajemnic.
Najbliższy piątek (07.08.) to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi opraz adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30.
Cały czas można zgłaszać dzieci, które od nowego roku szkolnego podjęłyby naukę w naszej Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy! Kontakt: p. dyr. Joanna Chojnacka (telefon: 340 149 5096).
Nasz kościół jest otwarty codziennie od godz. 16.00.
Kancelaria Parafialna jak i Biuro Informacji Pielgrzymów są czynne we wtorki i czwartki, między godz. 9.00 a 12.30. We wszelkich sprawach można także kontaktować się telefonicznie lub drogą mailową.
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących obecnie w naszym kościele:
-we Mszy św. lub nabożeństwie w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 24 osoby
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 71 27); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00
-Komunię św. przyjmujemy na rękę
-unikamy tworzenia zwartych grup
-używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans
-ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania (w Auli Jana Pawła II) – w dni powszednie od godz. 17.30 do godz. 18.20. W niedziele – 40 min przed Mszą św.


Wróć do spisu treści