Przejdź do treści

2020.0.9.13

Ogłoszenia > 2020


Ogłoszenia na 24 niedzielę zwykłą – 13.09.2020 r.

  1. Serdecznie dziękujemy O. Prowincjałowi za przewodniczenie tej Mszy Św. i Słowo Boże. Dzisiaj także następuje przekazanie opieki duszpasterskiej nad wspólnotą polską w ręce O. Marka Kordeckiego, któremu życzymy wielu łask i wytrwałości, powierzając go także waszym modlitwom i współpracy.
  2. W środę zapraszamy na Nowennę i Mszę Św. o godz. 17:00, a w czwartek na Mszę św. o 15:30.
  3. Jutro obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Św., we wtorek wspomnienie MB Bolesnej, w środę wspomnienie Św. Korneliusza i Cypriana, męczenników, w piątek Święto Św. Stanisława Kostki.
  4. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Szacunek, ale nie akceptacja”. Przeczytamy w nim m. in. artykuł Kościół wobec LGBT, świadectwo o znanym egzorcyście O. Gabriele Amorth, o katechezie w szkole, o budowaniu zdrowych relacji w rodzinie. Polecamy. „Niedziela” dostępna jest w zakrystii w cenie 2 euro.

= O G Ł O S Z E N I A     D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół Św. Stanisława BM
Przypominamy o podstawowych zasadach obowiązujących tymczasowo w naszym kościele:
we Mszy św. lub nabożeństwie mogą uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 24 osoby
na Msze niedzielne trzeba wcześniej zapisać się telefonicznie (380 647 7127); można to uczynić codziennie między 16.00 a 17.30 oraz między 20.00 a 21.00; zgłoszenie można przesłać SMS-em (o każdej porze)
Komunię św. przyjmujemy na rękę
unikamy tworzenia zwartych grup
używamy maseczek i zachowujemy bezpieczny dystans
ofiarę można złożyć przy wyjściu z kościoła.
Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (w Auli Jana Pawła II) – w dni powszednie: od godz. 17.30 – 18.20. W niedziele: 40 min przed Mszą św.
Dziś, w czasie Mszy św. o godz.  9.15  w kościele ojców redemptorystów przy Via Merulana, dziękować będziemy Bogu za 25 lat działalności tego polonijnego ośrodka duszpasterskiego. Jednocześnie informujemy, iż w miejsce o. Piotra Andrukiewicza, któremu serdecznie dziękujemy za lata ofiarnej posługi, nowym opiekunem polskiej wspólnoty został o. Marek Kordecki.
Od tego tygodnia wznawiamy nasze tradycyjne nabożeństwa! Zapraszamy serdecznie w środy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 18.00), w czwartki na wspólny różaniec, za wstawiennictwem Matki Najświętszej oraz św. Jana Pawła II (godz. 18.00) oraz w niedziele na nieszpory (godz. 17.30, od 20 września).
W piątek (18.09.), członkowie chóru Gaudium Poloniae, zapraszają na wspólną adorację eucharystyczną. Rozpoczęcie o godz. 20.00. Wcześniej należy wpisać się na listę (telefonicznie)!
Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego śpiewu w ramach naszego parafialnego chóru Gaudium Poloniae. Próby odbywają się, pod kierunkiem siostry Martyny, w środy o godz. 19.30.
Przyjmujemy nowy członków do naszej dziecięco-młodzieżowej SUPER-SCHOLI. Próby odbywają się w soboty o godz. 15.30. Zgłoszenia przyjmuje s. Martyna. ZAPRASZAMY!
Od przyszłej niedzieli, 20 września, uruchomiony zostanie przy naszym kościele punkt konsultacyjno-informacyjny dotyczący istniejących ograniczeń spowodowanych COVID-19, różnych form pomocy – socjalnej, psychologicznej, prawnej – oferowanej przez Comune di Roma oraz INPS. Punkt ten poprowadzi, współpracująca z rzymską Caritas, p. Iwona Bigos (Mediatore Culturale nell’ Area Socio-Sanitaria). Zapraszamy między godz. 9.30 a 11.30 do naszego biura parafialnego (obok kościoła, pod numerem 16A).
W sobotę (19.09.), zainaugurujemy uroczyście nowy rok szkolny i katechetyczny w naszej Katolickiej Polskiej Szkole Podstawowej.
Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń dzieci, pragnących w przyszłym roku przystąpić do Pierwszej Komunii św., a także młodzieży pragnącej przystąpić do bierzmowania w roku 2022. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. ZAPRASZAMY
Poradnictwo rodzinne (tel.328 466 47 75).
Wróć do spisu treści