Przejdź do treści

2018.01.07

Ogłoszenia > 2018


Ogłoszenia na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 7.01.2018 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Także dzisiaj w zakrystii po Mszach Św. można odebrać karty wstępu na Mszę św. z Ojcem Świętym z okazji światowego dnia migranta i uchodźcy, w przyszłą niedzielę o godz. 10:00.
  3. Zapraszamy na Nowennę nieustanną w środę o godz. 17:00 oraz na Mszę św. we czwartek o 15:30.
  4. Podobnie jak w inne niedziele okresu Bożego Narodzenia, także dzisiaj po Mszy Św. będziemy śpiewać kolędy. Serdecznie zapraszamy.
  5. Serdecznie polecamy nowy numer „Niedzieli”. TEMAT NUMERU: NA MISYJNYCH DROGACH. „Misjonarz z pasją i z brodą” – 6 stycznia 2018 r. przypadał Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. „Niedziela” przybliża sylwetkę sympatycznego, brodatego misjonarza, znanego w całej Polsce i w wielu egzotycznych miejscach na świecie. To o. Kazimierz Szymczycha, werbista, który żartobliwie powiedział, że „misje zawsze będą, bo nie zanosi się na to, żeby Pana Boga nie było”. „Medal od ministra dla 3-latka” zaskakujące spotkanie ministra Mariusza Błaszczaka z małym Maciusiem, który uratował życie swojej nieprzytomnej mamie. Chłopczyk dostał medal „Młodego Bohatera”. Minister powiedział, że z pewnością wyrośnie on na dzielnego mężczyznę. „Pierwsze na świecie zdjęcia lotnicze” – artykuł o kolejnym wielkim Polaku, którego zna świat przez jego wynalazki. To Konrad Brandel – wybitny polski fotograf, konstruktor aparatów i klisz fotograficznych. W 1965 r. wykonał pierwsze na świecie zdjęcia panoramiczne – sfotografował miasto z wysokości podczas lotu balonem.
Wróć do spisu treści