Przejdź do treści

2018.04.08

Ogłoszenia > 2018

 
  
Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkanocną – 08.04.2018 r.

  1. Dzisiaj niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o 12:30 Wystawienie Najśw. Sakr. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Także dzisiaj o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia. Jest to okazja do praktykowania dzieł miłosierdzia i naśladowania Boga bogatego w miłosierdzie. Na pewno takim aktem miłosierdzia jest duchowa adopcja dziecka poczętego, którą podjęliście dzisiaj. Innym z takich dzieł, które chcemy Wam zaproponować jest akt solidarności z jedną z osób z naszej wspólnoty, która padła ostatnio ofiarą kradzieży, tracąc wszystkie oszczędności z kilku miesięcy. Proponuję w przyszłą niedzielę zbiórkę do puszek, dzięki której wspomożemy nieco osobę będącą w potrzebie.
  4. W najbliższy czwartek od 17 do 19 - porady dotyczące pobytu we Włoszech, a więc pracy, ubezpieczenia, podatków, emerytury i innych tego typu spraw.
  5. We środę zapraszamy na Nowennę do MBNP o 17:00 a w czwartek na Mszę św. o 15:30.
  6. Dzisiaj rozpoczynamy zapisy na nasze pielgrzymki: 25.04 do Neapolu i do grobu ks. Dolindo, 29 popołudniu na spotkanie z br. Elią i 1.05 do Subiaco i Mentorelli. Zapisy prowadzi p. Anna w Sali św. Klemensa.
  7. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców.
  8. Nowy numer „Niedzieli” zatytułowany jest „W ogniu Bożej miłości”. Przeczytamy w nim ciekawe artykuły o miłosierdziu Bożym, o 50 rocznicy śmierci Zofii Kossak, rozmowę z Ewą Błasik, żoną gen. Błasika, który z ginął w katastrofie smoleńskiej, której 8 rocznicę obchodzić będziemy w tym tygodniu, o rocznicy zbrodni katyńskiej, o narodowym czytaniu Pisma Świętego, o dniu bezdomnego i wiele innych ciekawych artykułów.
 
Wróć do spisu treści