Przejdź do treści

2020.01.26

Ogłoszenia > 2020
  
  
  
Ogłoszenia na II niedzielę zwykłą – 26.01.2020 r.


  1. Papież Franciszek postanowił, aby III niedziela zwykła była obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Jak zaznaczył Franciszek, ma się ona przyczynić „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”. Pomyślmy o tym, co możemy zrobić, by Słowo Boże stało się nam bardziej bliskie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek - wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. W środę – wspomnienie bł. Bolesławy Marii Lament, dziewicy. W piątek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.
  3. Zapraszamy w środę na Nowennę Nieustanną i Mszę Św. o 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o godz. 15:30. Po Mszy Św. adoracja Najśw. Sakr. w intencji powołań. Także w czwartek od godz. 17:00 bezpłatne porady psychologiczne.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Ofiarowania Pańskiego oraz Dzień Życia Konsekrowanego. W czasie Mszy Św. poświęcenie świec. Po Mszy o 12:30 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  5. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Ewangelia w czasach internetu”. „Realne zagrożenie” – to temat zasygnalizowany na okładce najnowszej „Niedzieli”. Chodzi o stałą obecność dzieci w sieci internetowej. Co zrobić, gdy dziecko nie pozwala się odkleić od ekranu smartfona? Jak je przekonać, że oprócz świata wirtualnego jest świat realny? O tym w artykule „Dzieci w sieci”. Ponadto artykuły: „Dziennikarz w czasach dezinformacji”. „Czy możliwy jest dialog z islamem?” W Europie przybywa meczetów. Czy rosnąca liczba wyznawców islamu stwarza zagrożenie? Czy islam jest religią pokoju – jak głosi Koran? O czym możemy dyskutować z muzułmanami?” Ciekawy artykuł poświęcony religijności współczesnych Polaków. Polecamy.


Wróć do spisu treści