Przejdź do treści

2020.03.08

Ogłoszenia > 2020
  
  


Ogłoszenia na II niedzielę Wielkiego Postu – 8.03.2020 r.

  1. W dniu Święta Kobiet, wszystkim Paniom składamy serdeczne życzenia. Św. Jan Paweł II, w liście O godności i powołaniu kobiety napisał: “Kościół składa dzięki za wszystkie przejawy kobiecego „geniuszu” w ciągu dziejów, pośród wszystkich ludów i narodów; składa dzięki za wszystkie charyzmaty, jakie Duch Święty udziela niewiastom w historii Ludu Bożego, za wszystkie zwycięstwa, jakie zawdzięcza ich wierze, nadziei i miłości: składa dzięki za wszystkie owoce kobiecej świętości”. Polecamy Was opiece najlepszej z wszystkich niewiast, Maryi Pannie.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, o godz. 11:00 spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  3. Przypominamy, że w Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są po polsku w każdy czwartek po Mszy Św. o 15:30, a w każdą niedzielę po Mszy Św. o 12:30 śpiewamy Gorzkie Żale, przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Droga Krzyżowa po włosku odbywa się w każdy piątek o godz. 18:00.
  4. W środę zapraszamy, jak zwykle, na Nowennę i Mszę Św. o godz. 17:00.
  5. W czwartek, Msza Św. i Droga Krzyżowa o godz. 15:30, a od 17:00 – bezpłatne porady psychologiczne.
  6. Dzisiaj nie dojechał do nas nowy numer „Niedzieli”, będą za tydzień dwa numery.
  7. W kontekście obecnej światowej sytuacji, związanej z zagrożeniem koronawirusem, decyzją Wikariusza Rzymu, ks. kardynała Angelo De Donatis, najbliższa środa 11 marca została ogłoszona szczególnym dniem modlitwy i postu w intencji Rzymu, Włoch i całego świata. Wszyscy wierni są zachęcani aby swój wysiłek duchowy ofiarować z prośbą o pomoc Bożą i łaskę zdrowia dla wszystkich chorych.
  8. Wczoraj w naszym klasztorze zmarł Brat Placido, Wietnamczyk posługujący w domu generalnym przez 60 lat, miał 87 lat. Wieczny odpoczynek…
Wróć do spisu treści