Przejdź do treści

2017.01.15

Ogłoszenia > 2017Ogłoszenia na II niedzielę zwykłą – 15 stycznia 2017


1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Do grona migrantów zaliczyć możemy także nas wszystkich, zatem jest to także nasz dzień.  

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

3. W tym tygodniu we wtorek przypada wspomnienie św. Antoniego, a w czwartek Św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp. W sobotę patronuje nam św. Agnieszka i jest to Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka.

4. Zapraszamy w środę na Nowennę o 17:00 i w czwartek na Mszę sw. o 15:30.

5. W przyszłą niedzielę odwiedzi nas dziecięco-młodzieżowa schola z parafii św. Stanisława, „Superschola”,  która po Mszy Św. o 12:30 zaprezentuje swój najnowszy koncert bożonarodzeniowy. W niedzielę 29.01 odwiedzi nas i zaśpiewa kolędy po Mszy o 12:30 Chór Gaudium Poloniae z tejże parafii. Gorąco zapraszamy.

6. Nowy numer Niedzieli poświęcony jest Tygodniowi modlitw o jedność chrześcijan. W nim ciekawe artykuły, m. in. Koniec czarnej legendy – artykuł na temat roli Piusa XII w stosunku do Hitlera; Relacja ze spotkania młodych Taize’ w Rydze; ponadto ciekawy artykuł Mateusza Wyrwicha o O. Józefie Andraszu spowiedniku św. Faustyny. Ks. Wojciech Góralski analizuje kontrowersje wokół Amoris laetizia; Alina Czerniakowska omawia ostatnie usiłowania opozycji zakłócania  dobrej zmiany w Polsce.  Polecamy!O. Piotr Andrukiewicz CSSR

Wróć do spisu treści