Przejdź do treści

2019.11.16

Ogłoszenia > 2019
      

  

Ogłoszenia na XXXIII niedzielę zwykłą – 17.11.2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez Papieża Franciszka jako Światowy Dzień Ubogich. Poprzez ofiary składane do specjalnej skarbony mamy dzisiaj okazję wesprzeć ubogich.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek wsp. Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w środę wsp. Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w czwartek wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; w piątek wsp. Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
  3. Zapraszamy jak zwykle na Nowennę Nieustanna i Mszę św. w środę o godz. 17:00 oraz na Mszę św. w czwartek o 15:30. W czwartek od godz. 17:00 – bezpłatne porady psychologiczne.
  4. W przyszłą niedzielę (24.11.) będziemy gościć w naszej wspólnocie misjonarza z Kenii, o. Macieja Zielińskiego (kombonianina). Będzie to dla nas okazja, by ofiarami składanymi do puszek wesprzeć również materialnie dzieła misyjne.
  5. Także w przyszłą niedzielę udajmy się do Calvi, do znanego stygmatyka Br. Elia Cataldi. Wyjazd o godz. 13:30 z parkingu przy stacji Anagnina. Jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy prowadzi P. Anna Kamela.
  6. W przyszłą niedzielę także ostatnie już wypominki. Jeśli ktoś jeszcze chciałby powierzyć naszym modlitwom swoich zmarłych, może to jeszcze dzisiaj uczynić, wypełniając kartę w zakrystii.
  7. Nowy numer „Niedzieli” nosi tytuł „Senior, siła i słabość”. Jako społeczeństwo jesteśmy coraz starsi. To wielowymiarowy problem, który podejmuje kilku autorów. Ks. Norbert G. Pikuła pisze o religijności i jakości życia seniorów. W tekście „Dar starości” poznajemy seniorów, którzy dzięki ciekawości życia i ludzi są wciąż młodzi. W wywiadzie „Moje życie to cud” swoją receptą na długowieczność dzieli się z nami o. Jerzy Tomziński – paulin, ostatni żyjący uczestnik II Soboru Watykańskiego, który w listopadzie br. obchodzi 101 urodziny. Tekst „Technika dla seniora” przybliża rozwiązania techniczne, które pozwalają lepiej sprawować opiekę nad chorym seniorem. Ponadto wiele innych ciekawych artykułów na różne tematy.


= O G Ł O S Z E N I A        D U S Z P A S T E R S K I E =
Kościół św. Stanisława BM
Dziś gościmy w naszej wspólnocie misjonarza z Kenii, o. Macieja Zielińskiego (kombonianina), który będzie głosił słowo Boże i zbierał dobrowolne datki na wsparcie dzieła misyjnego.
Dzisiaj, w związku z dorocznym Światowym Dniem Walki z Cukrzycą, Stowarzyszenie Le Rondini, zaprasza do naszej Auli, w godz. od 9.00 do 13.00, na bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia krwi.
Bardzo przepraszamy, ale ze względu na chorobę artystki, nie odbędzie się, planowany na dziś, recital p. Marii Bober!
Jutro (18.11.) wszystkich polskich studentów zapraszamy na godz. 19.30, na spotkanie formacyjne z ks. Rektorem.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy pt. „W duchu nauczania św. Jana Pawła II – Evangelium vitae, Familiaris consortio”, ukazującej malarstwo p. Urszuli Rychlińskiej (Aula św. Jana Pawła II).
W przyszłą niedzielę (24.11.) przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to tytularna uroczystość członków Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.
W najbliższą niedzielę (24.11.) s. dr Krystyna Szweda zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety w Biblii” (Aula, godz. 11.00).
W niedzielę, 24.11., odbędzie się (prowadzona w języku włoskim) prezentacja książki pt. „Chi ha paura di Giovanni Paolo II? Il Papa che ha cambiato la storia del mondo”, której autorami są: Giacomo Galeazzi i Gian Franco Svidercoschi. Zapraszamy na godz. 19.00 do naszej Auli!
Na bocznych ołtarzach są jeszcze wyłożone „kartki wypominkowe”. Prosimy je wypełnić i oddać w zakrystii.
W niedzielę 1 grudnia, organizujemy wyjazd do Neapolu. Zapisy w zakrystii u s. Amelii. Koszt: 25 euro. W programie: Msza św., nawiedzenie grobu o. Dolindo, zwiedzanie (z przewodnikiem) starówki, „ulica szopkarzy”, objazd panoramiczny… Wyjazd punktualnie o godz. 7.00 z Piazzale dei Partigiani (przy dworcu kolejowym Roma Ostiense).
Katolicka Polska Szkoła Podstawowa w Rzymie poszukuje nauczyciela wiedzy o Polsce. Wymagania: studia wyższe z przygotowaniem pedagogicznym, kwalifikacje do nauczania historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, ukończony kurs kwalifikacyjny przygotowujący do nauczania wiedzy o Polsce zgodnie z planem nauczania uzupełniającego w wymiarze nie mniejszym niż 120 godzin. Miejsce zamieszkania: Rzym lub okolice.
W zakrystii można nabyć kalendarze na rok 2020 (kieszonkowe, ścienne, z wizerunkami św. Jana Pawła II oraz papieża Franciszka). POLECAMY!
Poradnictwo rodzinne (kontakt: 328 466 47 75).
Wróć do spisu treści