Przejdź do treści

2017.09.24

Ogłoszenia > 2017
Ogłoszenia na XXV Niedzielę zwykłą – 24.09.2017


1. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek – bł. Władysław z Gielniowa, w środę Św. Wincenty a’ Paulo, w czwartek – św. Wacław, w piątek święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel, a w sobotę św. Hieronim.

2. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca, zatem jak zwykle po Mszy św. o 12:30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy modlić się na Różańcu w każdą niedzielę po Mszy św. o 12:30 oraz w każdy czwartek po mszy św.

4. Zespół Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza na kolejną „Koronkę na ulicach miast świata”. Jest to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Od dziewięciu lat 28 września spotykamy się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach naszych miast i miasteczek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Tym razem będzie to czwartek. Podobnie jak w roku ubiegłym spotkamy się o 15:00 na placu przed bazyliką Santa Maria Maggiore. Inna grupa będzie się modlić na placu Weneckim. Po odmówieniu Koronki przejdziemy do kościoła na Mszę św.

5. Ambasada RP w Rzymie wznawia porady prawne i psychologiczne, które są prowadzone przy naszym ośrodku duszpasterskim. W najbliższy czwartek o godz. 17:00 porady psychologiczne. Odbywają się one w rozmównicy klasztornej. Wejście przez zakrystię lub od strony Via Merulana 31. Grafik porad jest wywieszony przy wejściu do kościoła.

6. Ponadto, w niedzielę 15 października o godz. 15:00, odbędzie się w Auli Akademii Alfonsjańskiej spotkanie zorganizowane przez Ambasadę RP w Rzymie,  ze specjalistami z ZUS i NFZ. Wstęp wolny, a spotkanie przewidziane jest na 3-4 godziny.

7. W niedzielę 8 października planujemy wspólny wyjazd do Asyżu. Wyjazd przewidziany jest na godz. 7:00, powrót ok 19:00. Koszt pielgrzymki 16 euro. Zapisy wraz z wpłatą – u Pani Bogusławy: bezpośrednio po Mszy św. w zakrystii, albo w sali św. Klemensa. Pozostało mało czasu, więc prosimy pospieszyć z zapisami.

8. W nowym numerze „Niedzieli”, który poświęcony jest szkolnictwu wyższemu, przeczytamy m.in. wywiad z ministrem Jarosławem Gowinem, rozmowę z Abp Grzegorzem Rysiem – nowym metropolitą łódzkim, niezbędnik emeryta – dodatek dla seniora, o Narodowym Kongresie trzeźwości, o zmarłym niedawno bp Tadeuszu Ryczanie, o Krzysztofie Klenczonie i wiele innych bardzo ciekawych artykułów i świadectw oraz refleksji na tematy społeczne. Polecamy.


Wróć do spisu treści